search in this Website

piatok 20. júla 2012

Zoznámte sa - Hickies, alias gumené šnúrky do topánok

      Pamätáte sa ešte ako dlho Vám trvalo kým ste sa ako malí naučili robiť mašličku a vedeli ste si konečene sami zaviazať šnúrky?  :) Či to, koľkokrát sa Vám podarilo spraviť namiesto mašličky uzlík? To, koľkokrát ste sa potkli o rozviazané šnúrky, alebo to, koľko ráz ste sa museli za svoj život zohnúť, aby ste ich opäť zaviazali?  
      Zdá sa, že toto všetko by mohlo byť v blízkej budúcnosti len dávnou minulosťou. :) Mladý pár z Argentíny totiž vynašiel Hickies - komfortné nápadité gumené šnúrky do topánok!


     Určite mi dáte za pravdu, že v žiadnej reklame na tenisky nikdy netrčia šnúrky von z topánok, a prečo? Na to existuje naozaj jednoduchá odpoveď. Nevyzerá to dobre. Nech sú šnúrky akokoľvek užitočné, do kategórie fashion ich zaradiť nemôžeme. Každý sa predsa snaží schovávať trčiace šnúrky kade-tade po bokoch topánok, ale len málokedy vydržia ukryté tak, ako si to predstavujeme.
      Pre všetkých tých z Vás, ktorým šnúrky doteraz otravovali život však je riešenie. A ako to už na svete býva v jednoduchosti je genialita a svetlo sveta uzrel malý gumený naťahovací pásik menom Hickies. :)      Hickies funguje naozaj na veľmi jednoduchom princípe. Vyberiete si z množstva farebných prevedení to, ktoré sa Vám páči najviac a zopnete vždy dve dierky oproti sebe. Keďže pásik je naťahovací prispôsobí sa Vašej nohe, a preto aj pri obuvaní, si topánky jednoducho nazujete pričom nie je potrebné už nikdy nič odopínať a zapínať. Hickies sa jednoducho rozstiahne a opäť stiahne na optimálnu dĺžku, tak, aby Vás pri chôdzi nič netlačilo a zároveň, aby sa Vám topánky nevyzúvali.
     Aj keď je tento projekt ešte iba v plienkach a na svete je iba prvá séria "novodobých šnúrok", už teraz je k dispozícii naozaj pestrá paleta farieb z ktorej si možno vybrať. Pevne verím, že časom pribudnú aj rôzne limitované kolekcie, ktoré zaujmú aj náročného fashionstu a tiež to, že Hickies budú čoskoro dostupné po celom svete. ;)


A samozrejme, netreba zabúdať na to, že najväčšiu radosť z toho budú mať deti, ktoré už viac nebudú vydierané svojimi rodičmi štýlom: " cukrík bude až keď sa naučíš zaviazať si šnúrky" :))

Ako sa páčia Hickies Vám? :)

7 komentárov:

 1. zaujimavy napad. len sa obavam, ze nebudu take trvanlive ako klasicke snurky. myslim si, ze sa budu trhat

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To mě vážně zaujala, jen nevím jestli to vůbec něco vydrží, aby to po dvou použitích nepraskalo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. mne síce šnúrky nevadia, ale ak to bude dostatočne trvanlivé a pevné, tak je to dobrý nápad - netreba šnurovať a dajú sa riešiť rôzne farby :-) bobba

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzera to zaujimavo, aj ked asi sa mi viac apcia klasicke snurky.. A deckam uz nic netreba zjednudusovat, mam dost, ked si zakladkar nevie sam poriadne zaviazat snurky na treningu..

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tiež si myslím, že je to zaujímavý nápad, ale trošku neverím kvalite a nebude to deti aj omínať, keď si zoberie človek klasické tenisky? Ja som práve premýšľala, ako deti donútim viazať si šnúrky, aby už pomaličky začali aj oni skúšať. Nemusí to byť perfektné viazanie, ale je fajn, keď sa to už pomaličky naučia aj sami. Skôr som preto rozmýšľala nad rôznymi variantami zaujímavých šnúrok, ktoré internet ponúka a nemôžem si pomôcť, ale toto ma pobavilo :) http://www.vonavetkanicky.cz/. Ukázala som to deckám a hneď sa išli pobiť, že kto bude prvý vo výbere :D Je to taktiež vďačný darček na meniny/narodeniny a človek má hneď o starosť menej ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tieto 'šnúrky' mám a sú vážne super :D a aj vydržia dlho :D netreba sa báť že sa budu trhať, nebudu.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony obchodníků a investorů ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovedaťOdstrániť